18. 07. 2013

Mlýny

Každej má svoje mlýny — ať si Quijote, Müller, nebo Babiš. Jistě. Pomalu bych zapomněl, že i Bůh má svoje mlýny, jenže ty melou vobčas taky pěkný píčoviny a leckdy taky nemelou vubec.

A vo to taky de. Tedy ne vo to mletí, ale vo ten mlejn. Řekněme, že z nějakýho důvodu chci mlejt mouku, balit pytle nebo holky z města. Nevim vo tom vůbec nic. To nic, to se stavá. Nebolí to a je fajn, když to člověk ví. Takže potřebuju mlejn, jo? Dobrý, a teď žejo jakej? Vodní, větrnej, oslo/koňo/krávo/vimjáco něco. Vlastně nevim — mlejnum, stejně jako další spoustě věcí nerozumim. Koupim si já teda hned z první mlejn s dvojtým kolem, extra rybníkem, teflonovym hastrmanem a bio pytlema na mouku? No nekoupim.

Přesto denně vidíš lidi, který maj zrcadlovku za dvacet litru a fotí s ní na automat. Další, co jedou na kole hůř, jak pětiletý dítě po obrně a navzdory tomu, že maj-nemaj evidentně problem s počtem koleček, do kopce vedou. Super lehký kolo, dresík, kotoučový brzdy a kdo ví co ještě. Možná to ani neví. Tedy rozhodně ne oni. A co takle třeba kytaru? Šup, šup fendřika za 50 klacků, ale zahraju sotva cikansky g.

A já se ptám proč?

1 comment
(already: 1) Comment post

Comments

segeda 18.07.2013 9:16
avatar

Protože proč ne?!

Comment post